جراحی زیبایی سینه و پروتز

جراحی زیبایی سینه و پروتز سینه کلینیک زیبایی پونک

از بین اعمال جراحی پلاستیک معروف ، عمل جراحی پروتز سینه از موفق ترین جراحی هاست که تاثیر خیلی زیادی در افزایش اعتماد به نفس در روابط خانوادگی و اجتماعی فرد دارد. بیش از 40 سال است که جراحی پروتز سینه در کلینیک های زیبایی …

ارائه می شود و با پیشرفت روزافزون تکنولوژی نسل های جدیدتر و با کیفیت بهتر این پروتز سینه ها وارد بازار می شود.

انواع پروتز سینه

ایمپلنت سینه (پروتز سینه) ها را می توان بر اساس جنس محتویات داخل، نوع، سطح، مقدار برجستگی و شکل دسته بندی کرد:

جنس پوشش:

  • دارای پوشش صاف
  • دارای پوشش زبر

شکل ظاهری:

  • گرد
  • قطره اشکی
  • آناتومیکال

جنس ایمپلنت:

  • سیلیکونی
  • سیلیکونی و پرشده از سرم نمکی
  • سیلیکونی و پرشده از ژل سیلیکون
پروتز و بزرگ کردن سینه

پروتز و بزرگ کردن سینه

آیا جراحی پروتز سینه قابل اطمینان است؟

جنس ماده پر کننده پروتزها و لایه بیرونی آن از سیلیکون است. سیلیکون ماده ای طبیعی است که از ترکیب عناصری مانند کربن، هیدروژن و اکسیژن تشکیل شده است و در تولید محصولاتی مانند لوازم آرایشی، مواد غذایی و نیز انواع پروتزهای پزشکی کاربرد دارد.

در مورد بیماری زا بودن یا نبودن پروتز های از جنس سیلیکون تا به حال تحقیقات علمی متعددی انجام شده است و در نتیجه این مطالعات می‌توان گفت که فعلا هیچگونه مدرک علمی که ثابت کند پروتزهای سینه موجب افزایش سرطان سینه بشود وجود ندارد، در ضمن حتی هیچ دلیلی برای اینکه پروتز سینه موجب ایجاد بیماری های خود ایمنی مانند آرتروروماتوئید می‌شود وجود ندارد.

بنا به گفته ی رسمی سازمان مدیریت غذا و دارو در امریکا (FDA) هیچگونه سند یا مدرک علمی در اثبات اینکه ژل سیلیکون (که پروتزها با آن پر می شوند) ایمنی ندارند اما مدارکی هرچند کم و ناکافی برای اثبات ایمنی آن وجود دارد.

جراحی زیبایی سینه و پروتز سینه

جراحی زیبایی سینه و پروتز سینه

تاثیر پروتز سینه بر شیر دهی

پروتز سینه در شیردهی تاثیری ندارد، چونکه پروتز در دو نقطه جای داده می شود و آن “زیر بافت پستان” یا “زیر بافت عضله” است. از طرفی خون رسانی به بافت پستان هم تغییری نخواهد داشت. کسی که به طور ذاتی می تواند شیر دهد ، اگر پروتز هم کند می تواند شیر بدهد.

عوارض احتمالی پروتز سینه

به طور کلی برای هر نوع عمل جراحی می توان عوارضی احتمالی در نظر گرفت! بعضی از این عوارض را میتوان به دو بخش کوتاه مدت و درازمدت تقسیم کرد.

از جمله شایع ترین عوارض کوتاه مدت پروتز سینه “عفونت” می باشد. با در نظر گرفتن این نکته که به طور کلی ورود هر جسم خارجی در بدن می تواند احتمال عفونت را بالا ببرد.

در درازمدت نیز شایع ترین عارضه، کپسولار کانترکچر است. زمانیکه بافت خارجی درون بدن قرار می گیرد ، بدن یک لایه هم بندی کیسه مانند را به دور آن تشکیل می دهد و بافت خارجی را درون کیسه ای حبس می کند.

این اتفاق ممکن است باعث انقباض بافت های کلاژنی اطراف شود و پروتز را تحت فشار قرار دهد. شرایط به وجود آمده شکل پروتز را تغییر می دهد و به دنبال آن شکل سینه نیز تغییر می کند و به نوعی بدشکل می شود. بنابر این نشانه اصلی عوارض پروتز سینه در درازمدت، درد و ایجاد نامنظمی در شکل سینه است.